Písmenka máte rozmazaná, při čtení musíte oči namáhat, pak vás bolí a jsou unavené. Správně tušíte, že nastal čas pořídit si čtecí brýle. Proč byste je neměli kupovat v supermarketech? Jak vybrat vhodné čtecí brýle? Podívejte se!

Do supermarketu chodíte téměř každý týden a často v něm míjíte stojan se čtecími brýlemi. Je to tak snadné. Vyzkoušíte je, zjistíte, jaké dioptrie vám vyhovují a je to. Během chvilky nakoupeno a ještě za levný peníz. Jenže tyto výhodou jsou jen povrchní…

Brýle na čtení? Navštivte doktora

Tak za prvé. Pokud máte pocit, že se vám zhoršil zrak, jděte k očnímu lékaři nebo alespoň do optiky. Zrak si určitě nechte přeměřit a nejlépe i vyšetřit, aby se vyloučily nějaké další možné oční vady. Měření zraku je důležité, protože vám zjistí počet dioptrií (na každé oko přitom mohou být jiné).

Pokud se vám špatně čte, budete s velkou pravděpodobností trpět krátkozrakostí (myopie) a lékař nebo optik vám doporučí tzv. minusové brýle.

Čtecí brýle raději z optiky

Právě to, že na každém oku můžete mít jiný počet dioptrií, je jedním z klíčových důvodů, proč nekupovat čtecí brýle v supermarketu. Zde totiž pořídíte pouze brýle, které mají na obou čočkách stejné dioptrie. Oko si tak budete ještě více kazit.

Ačkoli jsou čtecí brýle, které koupíte jen tak v obchodě, levné, nemusí se vám v součtu vyplatit. Samozřejmě, že vydrží méně než brýle s kvalitními obroučky a sklem. Navíc dnes už můžete pořídit pěkné čtecí brýle za relativně nízkou cenu (kolem 1 500 korun). Budou vám i o poznání víc slušet.

Brýle ze supermarketu jen na krátko

Může se ale stát, že vaše čtecí brýle někde ztratíte. Pak mohou být čtecí brýle ze supermarketů jednoduchým krátkodobým řešením. Pokud ale máte své oči rádi, kupte si opravdu raději čtecí brýle od odborníků. Připraví vám je na míru a budete tak šetřit vaše oči.