Pokud zvažujete pořízení kontaktních čoček, budete potřebovat také speciální roztok. Na trhu jich je celá řada. Jak ho vybrat? Kolik stojí? A potřebujete ho vůbec?

Kontaktní čočky se bez roztoku neobejdou!

Ano, roztok na kontaktní čočky určitě potřebujete. Kontaktní čočky je nutné udržovat v čistém, nezávadném prostředí. Každý den se na ně mohou nabalovat různé nečistoty, jako je třeba prach, a právě roztok na kontaktní čočky vás tohoto znečištění zbaví.

Kromě toho pomáhá roztok na kontaktní čočky udržovat hygienu. Vyměňovat byste ho měli asi každé tři dny. Zabráníte tak přenosu potenciální infekce do vašeho oka. Roztok na kontaktní čočky také prodlužuje jejich životnost.

Určitě nezkoušejte roztok nahradit obyčejnou vodou. Nemuselo by se vám to vyplatit.

Jak si vybrat roztok na kontaktní čočky?

Na trhu najdete spoustu roztoků na kontaktní čočky. Snad každá firma, která se zabývá výrobou kontaktních čoček, vám pravděpodobně nabídne také roztok. Jestliže s kontaktními čočkami teprve začínáte, poraďte se o vhodném roztoku na kontaktní čočky se svým očním lékařem nebo optikem.

Jak vyčistit kontaktní čočky?

Abyste prodloužili životnost vašich kontaktních čoček a zajistili hygienu, myslete na jejich pravidelné čištění – vyplatí se to zvláště u dlouhodobých kontaktních čoček. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Čočky čistěte ideálně vždy večer, když je vyndáte z oka.

  • Před vyjmutím kontaktních čoček si umyjte ruce.
  • Na prsty si kápněte roztok na kontaktní čočky a jemně čočku promněte.
  • Čočky opláchněte roztokem a vložte je do čistého obalu na kontaktní čočky.
  • Roztok v krabičce na kontaktní čočky měňte každé tři dny.

Kolik stojí roztok na kontaktní čočky?

Cena roztoků na kontaktní čočky je různá – liší se podle výrobce, objemu, značky apod. Pořídit si můžete roztok za 200 korun, ale také roztok několikanásobně dražší. Obecně platí, že levnější roztoky na čočky můžete koupit v internetových obchodech – a že jich je!