Ruší vás při spaní světlo lampičky vašeho partnera, který si rád do noci čte? Nebo se potřebujete prospat přes den? Pořiďte si klapky na oči na spaní. Jde o skvělou pomůcku i moderní záležitost.

Proč zvolit klapky na oči?

Klapky na oči na spaní nejsou moderní záležitostí. Používaly se i v minulosti – nosily je šlechtičny, operní pěvkyně, herečky, které pracovaly do noci a přes den se potřebovaly prospat. Klapky na očích vám totiž „udělají tmu“ a neruší vás žádné světlo.

Lépe se vám tak bude spát, váš spánek bude kvalitnější a budete se cítit odpočatější. Unavení a nevyspalí se prý cítíme také proto, že nemáme (hlavně ve městech, kde je plno pouličního osvětlení) dostatek tmy.

Z čeho se klapky na oči vyrábí?

Klapky na oči se nejčastěji šijí z příjemné látky. Vzadu mají gumičku, aby vám dobře držely na hlavě a při spaní se nesesunuly. Klapky na oči pro dobré spaní najdete v různých barvách a provedeních. Noc evokují třeba tmavě modré klapky, bláznivě vypadají klapky na oči s puntíčky… Zvolte si hlavně takové, které se vám budou líbit a které třeba budou ladit s vaším oblíbeným pyžamem.

Klapky na oči na spaní by měly být pohodlné. Nikde by vás neměly škrtit a škrábat. Aby se vám guma klapek nezamotala do dlouhých vlasů, udělejte si na spaní třeba cop.

Kde koupit klapky na oči na spaní?

Klapky na oči na spaní koupíte třeba na internetu, kde je nabízí šikovné ženy, jež je šijí doma. Nejsou drahé. Koupíte je třeba za nějakých 100 – 150 korun. To je zcela minimální investice do pomůcky, která vám zkvalitní spánek.

Klapky na oči si ušijete

Pokud i vy patříte ke zručným lidem, můžete si klapky na spaní ušít doma. Nejde o nic těžkého. Základem je kvalitní látka, tenký molitan nebo krejčovská vata, guma, jehla, nit a nůžky. Na papír si nakreslete tvar očních klapek a podle této šablony pak vystřihněte dva kousky z látky. Mezi ně vložíte molitan, sežijete, přidáte gumu a je to!