Své oči často zanedbáváme. Přitom je denně používáme. Koukáme do počítačů, na televizi. A nedopřejeme jim trochu relaxace. Stejně jako cvičíme své tělo, měli bychom cvičit také oči. Podívejte se na jednoduché oční cviky, které vám třeba pomohou zlepšit váš zrak.

Jestliže špatně vidíte a nosíte brýle, možná jste se rozhodli, že s tím chcete něco dělat. Pomoci by vám mohly oční cviky. POZOR! Vždy je provádějte bez brýlí. Stačí vám na to deset minut, takže si občas v práci dejte pauzu a zacvičte si.

Oční cviky – nahoru a dolu

Před samotným cvičením očních cviků uvolněte krční páteř. Zakružte si doleva doprava. Zvedněte ramena nahoru a dolů. Až budete dostatečně uvolněny, přistupte k samotnému cvičení. Sedněte si rovně, ale nikoli křečovitě.

Začněte tímto očním cvikem – oči zvedněte ke stropu a pak dolů. Opakujte desetkrát. Na oční cviky nespěchejte, provádějte je vědomě, pomalu a pečlivě. Následuje oční cvik, kdy se budete koukat ze strany na stranu. Nejprve okem pohybujte doleva, pak doprava. Opakujte také desetkrát.

Následuje tento oční cvik – podívejte se šikmo doprava nahoru a pak dolu doleva. Opakujte desetkrát a pak to samé na druhou stranu. Začínáte nahoře vlevo a oko pak směřujete vpravo dolu.

Kroužení – cvik na uvolnění očí

Výborným očním cvikem je kroužení očima. Začínáte nahoře a očima kroužíte po směru hodinových ručiček – tedy hýbete s nimi doprava, dolů a doleva. Opakujte opět desetkrát.

Na procvičení a uvolnění očí se hodí i cviky, kdy očima opisujete velká písmena z abecedy. Ideálně písmeno A a H.

Očím prospěje voda a slunce

Dopřejte svým očím vzduch, slunce a vodu. Často nám chybí ty základní obyčejné věci, jako je denní světlo. Vystavte své oči slunečním paprskům a relaxujte. Nebo si čas od času dopřejte chladivou koupel očí – prostě si je pořádně opláchněte pod studenou vodou. Nebo je jen tak vystavte jarnímu mrholení deště… A také nezapomínejte koukat do zeleně!