Nosit sluneční brýle je in. Jenže občas ve všem tom módním opojení zapomínáme, že sluneční brýle byly vymyšleny proto, aby naše oči chránily. Polarizační brýle by nám měly přinést vyšší ochranu našeho zraku. Jak fungují a co umí?

Oči jsou v dnešní době stále více zatěžované – neustále koukáme do počítače, sedíme v kancelářích s umělým osvětlením. Negativní vlivy na naše oči se mohou projevit dříve, než na to budeme připraveni a lékař nám může předepsat dioptrické brýle.

Polarizační sluneční brýle: Pomohou nám?

Polarizační brýle by měly naše oči ochránit nejen před sluncem, UVA, UVB i UVC paprsky, ale také právě před zářením monitorů. Díky speciálním filtrům snižují námahu oka a mohou posloužit i jako účinná prevence.

Co polarizační brýle umí?

  • Snižují námahu oka
  • Chrání ho před ostrým světlem
  • Zlepšují – zaostřují – zrak
  • Zpomalují vysychání rohovky
  • Slouží jako prevence vzniku očních vrásek

Kdy nosit polarizační brýle?

Polarizační brýle můžete nosit při řízení, kdy vám nejen zostří zrak, ale také uchrání vaše oči před sluncem a jeho odlesky. Zvýší tak vaši bezpečnost. Tento typ brýlí využijete také při sportu, jako je jízda na kole, plavání apod.

Polarizační brýle se nebojte nosit také při práci s počítačem, hlavně pokud u něho trávíte hodně času. Oči nebudou tak unavené a vyschlé.

Polarizační sluneční brýle si můžete vybrat podle aktivity, pro kterou je budete používat. Najdete tak brýle určené pro lyžaře, řidiče, lidi pracující s počítačem apod.

Kolik stojí polarizační sluneční brýle?

Polarizační sluneční brýle nemusí být vůbec drahé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Seženete je už za cenu kolem 300–400 korun. Samozřejmě je ale lepší vždy sáhnout po kvalitě, i když bude na první pohled dražší. Myslete při výběru brýlí, že jde o vaše oči, které máte jen jedny a jednou.