Vidíte špatně na dálku? A jste aktivní nebo rekreační sportovec? Nedovedete si představit, že pojedete na kole bez brýlí? Pak si pořiďte sportovní dioptrické brýle. Jak je vybrat? Zjistili jsme za vás.

Dioptrické brýle na kolo i do bazénu

Sport a brýle k sobě patří. Třeba při jízdě na kole se bez nich neobejdete. A pokud je váš zrak špatný, tak bez dioptrických brýlí těžko trefíte při golfu jamku. Jestliže také patříte k těm lidem, kteří milují sport, ale nemohou ho provozovat bez brýlí, nezbývá než si pořídit sportovní dioptrické brýle.

V optice dnes najdete řadu zajímavých obroučků na dioptrické brýle. Připravte se ale na to, že pokud potřebujete brýle dioptrické, bude výběr sportovních obroučků poněkud omezený. Nicméně pořídit si můžete jak dioptrické brýle na kolo, do bazénu nebo na lyže!

Dioptrické sportovní brýle: O co jde?

Dioptrické sportovní brýle vám zajistí nejen dobré vidění, ale také ochrání vaše oči před slunečním zářením, nečistotami apod. Protože se počítá s tím, že dioptrické sportovní brýle budou namáhány, vyrábí se z odolných materiálů. Proto i když si za ně připlatíte, měly by vám vydržet a skla si v nich můžete nechat jednoduše vyměnit.

Jak jsou dioptrické sportovní brýle řešeny?

Dioptrické sportovní brýle bývají řešeny tak, že je v nich dioptrická vložka (obroučky z průhledného plastu), do kterých se nechají vsadit dioptrická skla. Pokud se vám počet dioptrií změní, je možné skla celkem jednoduše vyměnit.

Dioptrické sportovní brýle do bazénu

Jestliže se rekreačně nebo závodně potápíte a plavete, asi uvítáte dioptrické plavecké a potápěčské brýle. U plaveckých brýlí se mění celé sklo (nefungují na výše popsaném principu). U potápěčských brýlí je možné použít celou dioptrickou přední masku nebo také dioptrické vložky.

Jak vybrat dioptrické sportovní brýle

  • Zvažte, pro jaký sport je budete používat.
  • Na občasné ježdění na kole využijete třeba i sluneční dioptrické brýle, které využijete také třeba při rekreačním plavání nebo při řízení auta.
  • Dejte přednost kvalitním obroučkám i sklům, které vydrží námahu při sportu.